Okrem kníh

Lupy a čítačky

Na obrázku je kniha, ktorá drží v ruke lupu a pozerá sa cez ňu.
Klariská 16

Ľuďom, pre ktorých je čítanie štandardných kníh problematické, ponúkame pomôcky uľahčujúce čítanie. Špeciálne čítacie lupy, ktoré text priblížia či zobrazia vo výraznom kontraste, ocenia napríklad aj seniori a seniorky. Využiť ich môžete v našich študovniach na Laurinskej a Kapucínskej ulici, viac pomôcok a špeciálne upravené dokumenty, hry či zvukové knihy sa nachádzajú na Oddelení pre nevidiacich a slabozrakých.

Na fotke z deväťdesiatych rokov je muž s tmavými okuliarmi, bielou paličkou a vôdzkou s vodiacim psom. Podáva si ruku s dlhovlasou ženou. V pozadí sa nachádzajú ďalší ľudia a regály so zvukovými knihami.
Oddelenie pre nevidiacich a slabozrakých vzniklo v roku 1991 pre potreby ľudí so zrakovým znevýhodnením. Postupom času však rozšírilo svoju pôsobnosť a od roku 2011 poskytuje svoje služby všetkým, ktorí nemôžu čítať klasické knihy: ľuďom po mozgovej príhode, s epilepsiou, zeleným zákalom, poruchami učenia, dyslexiou či autizmom.
Čo ďalej ponúkame v našej knižnici
Táto webová stránka využíva na svoje fungovanie technicky nevyhnutné súbory cookies. Ak nám udelíte súhlas, budeme získavať aj štatistické údaje o prehliadaní webovej stránky na zlepšenie našich služieb. Okrem toho môže byť na webovú stránku umiestňovaný obsah webových stránok tretích strán.