Okrem kníh

Knihy pre všetkých

Na obrázku je číslica 29 obklopená knihami.

Knižnica je verejné miesto dostupné pre všetkých. Ročný čitateľský preukaz stojí do 4 eur a umožňuje prístup do všetkých pracovísk knižnice. Deti registrujeme zdarma. Za túto cenu majú čitatelia k dispozícii 260 000 kníh, prístup k 9 000 e-knihám, verejný internet, študovne, podujatia či odbornú pomoc knihovníka. Priemerne si čitatelia požičajú 29 kníh ročne.

Fotka zo šesťdesiatych rokov zobrazuje publikum školopovinných detí. Sedia na stoličkách rozložených na nádvorí Starej radnice.
V roku 1934 v Mestskej knižnici v zadnom trakte Primaciálneho paláca vznikla pobočka pre nezamestnaných. Knihy, ktoré jej darovali miestni kníhkupci a súkromníci, požičiavala zadarmo. Dostupnosť knižnice pre všetkých je dôležitá dodnes.
Čo ďalej ponúkame v našej knižnici
Táto webová stránka využíva na svoje fungovanie technicky nevyhnutné súbory cookies. Ak nám udelíte súhlas, budeme získavať aj štatistické údaje o prehliadaní webovej stránky na zlepšenie našich služieb. Okrem toho môže byť na webovú stránku umiestňovaný obsah webových stránok tretích strán.