Okrem kníh

Aktivity pre seniorov

Na obrázku sú dve tváre. Staršia pani s krátkymi kučeravými vlasmi, ktorá spoza okuliarov veselo žmurká. Starší pán má bradu, čiapku a ponad svoje okuliare tiež žmurká.
Laurinská 5

V knižnici vytvárame program na mieru aj pre našich návštevníkov staršej generácie. Pravidelne pripravujeme prednášky, tréningy pamäti, počítačové kurzy a konzultácie. Pre ľudí, ktorým sa vekom zhoršil zrak, sú k dispozícii špeciálne lupy zobrazujúce text vo výraznom priblížení či kontraste. Registrácia pre čitateľov v starobnom dôchodku je dostupná za 2 eurá.

Na fotke je množstvo odpadových vriec s poškodenými knihami. V pozadí je regál na kartotečné lístky, nástenka a vchod do knižnice.
Seniori a seniorky najčastejšie navštevujú Úsek krásnej a cudzojazyčnej literatúry na Laurinskej ulici. Po jeho slávnostnom otvorení v roku 1996 sa stali dve havárie. Na jar a v lete zatopilo suterén, v ktorom bol umiestnený sklad kníh. V roku 2005 sklad vytopilo opäť, voda zničila 25 000 kníh. Vtedy knižnica pocítila podporu verejnosti, ktorá pomohla obnoviť knižničný fond.
Čo ďalej ponúkame v našej knižnici
Táto webová stránka využíva na svoje fungovanie technicky nevyhnutné súbory cookies. Ak nám udelíte súhlas, budeme získavať aj štatistické údaje o prehliadaní webovej stránky na zlepšenie našich služieb. Okrem toho môže byť na webovú stránku umiestňovaný obsah webových stránok tretích strán.