Okrem kníh

Knihárska dielňa

Na obrázku sú dve knihy, jedna leží dotrhaná. Cez druhú knihu prechádza šrób, v spodnej časti je prelepená páskou. Páska leží pred knihou, za ňou sa nachádza kľúč na opravovanie.
Klariská 16

Knihárska dielňa sa nachádza priamo pri vchode do Mestskej knižnice na Klariskej ulici. Využívame ju pre potreby knižnice, no slúži najmä verejnosti. Profesionálne tu vieme opraviť knihy, zviazať časopisy či dokumenty, vytlačiť diplomovky alebo iné práce. Najčastejšie tieto služby využívajú študenti a študentky či ľudia, ktorí si chcú zviazať svoje obľúbené časopisy.

Na fotke zo sedemdesiatych rokov je muž zachytený od chrbta, ako pracuje pri rezačke na papier.
Práve táto časť budovy sa v roku 1979 stala sídlom nielen knihárskej dielne a riaditeľstva, ale aj Útvaru literatúry marxizmu-leninizmu. Boli tu sústredené spisy a učebnice, využívané na štúdium ku skúškam z povinných ideologických predmetov. Riaditeľstvo a dielňa tu sídlia dodnes, útvar politickej literatúry sa našťastie zrušil hneď po revolúcii, 31. 12. 1989.
Čo ďalej ponúkame v našej knižnici
Táto webová stránka využíva na svoje fungovanie technicky nevyhnutné súbory cookies. Ak nám udelíte súhlas, budeme získavať aj štatistické údaje o prehliadaní webovej stránky na zlepšenie našich služieb. Okrem toho môže byť na webovú stránku umiestňovaný obsah webových stránok tretích strán.