Okrem kníh

Verejné čitárne

Na obrázku je klepeto raka, ktoré drží knihu.
Michalská 26

Čitárne sú miesta, ktoré sú dostupné aj bez čitateľského preukazu. Ponúkajú noviny, časopisy alebo možnosť práce s vlastným notebookom.
Momentálne máme 4 verejné čitárne: na nádvorí Primaciálneho paláca, vo vestibule na Laurinskej a Kapucínskej a najobľúbenejšiu, najväčšiu a najkrajšiu Letnú čitáreň U červeného raka.

Fotka z deväťdesiatych rokov zobrazuje muža a ženu prechádzajúcich sa v čitárni U červeného raka. Je tu množstvo zelene a súsošie s anjelikmi.
Letná čitáreň U červeného raka bola v stredoveku obranná vodná priekopa pri vstupe do mesta cez Michalskú bránu, od roku 1961 je sprístupnená ako čitáreň Mestskej knižnice v Bratislave. Odvtedy prešla dvomi veľkými rekonštrukciami v rokoch 1974 – 1977 a 2000 – 2006. Čitáreň bola po poslednej rekonštrukcii slávnostne sprístupnená pre verejnosť 23. mája 2007. Počas celého leta návštevníkom ponúka aj množstvo podujatí.
Čo ďalej ponúkame v našej knižnici
Táto webová stránka využíva na svoje fungovanie technicky nevyhnutné súbory cookies. Ak nám udelíte súhlas, budeme získavať aj štatistické údaje o prehliadaní webovej stránky na zlepšenie našich služieb. Okrem toho môže byť na webovú stránku umiestňovaný obsah webových stránok tretích strán.